Jakie łóżko dla seniora?

Jakie łóżko dla seniora?

JAKIE ŁÓŻKO DLA SENIORA?

Podeszły wiek, niestety ma swoje wady w postaci różnych dolegliwości. Im człowiek ma więcej lat, tym bardziej dokuczliwe są tematy związane z układem kostnym. Reumatyzm, dyskopatia, bóle kręgosłupa i stawów i to praktycznie standardowe przypadłości podeszłego wieku. Do tego wiele osób, które są ograniczone ruchowo, narzekają na opuchnięte nogi i ich skurcze. Oprócz wizyty w specjalistycznej poradni oraz odpowiednich leków, kluczową kwestią w walce z wieloma chorobami jest wypoczynek i dawka zdrowego snu w komfortowych warunkach. Odpowiednio dopasowane łóżko i materac mogą docelowo pomóc w wielu chorobach wieku emerytalnego.

Nie jesteśmy oczywiście specjalistami w dziedzinie chorób, ale znamy się co nieco na wygodnych łóżkach. Podpowiemy wam, jakie parametry są najważniejsze, przy wyborze łóżka dla osoby starszej, ale aktywnej i samodzielnej. Osoby, która nie jest niedołężna i nie wymaga specjalistycznej opieki. Dla osób, które muszą cały czas leżeć najlepszym wyborem będzie specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Posiadające regulowany stelaż, umożliwiający zmianę pozycji ciała, a także uchwyt, dzięki któremu senior może samodzielnie podciągnąć się do pozycji siedzącej.

TAPICEROWANE ŁÓŻKO DLA SENIORA

Miękkie, a zarazem wygodne i stabilne łóżko dla osoby starszej to podstawa jego dobrego samopoczucia. Bo idealnie dopasowane łóżko, to także inwestycja w jego zdrowie.

5 WAŻNYCH CECH ŁÓŻKA DLA SENIORA

 • Wysokość

 • Rodzaj materaca

 • Wymiar całkowity łóżka

 • Stabilna konstrukcja

 • Funkcjonalność

Najważniejszym parametrem przy wyborze łóżka dla seniora jest jego wysokość. Prawdopodobnie najlepszym wyborem pod tym kątem, okaże się łóżko kontynentalne, czyli takie, które jest optycznie zintegrowane z materacem. Te modele łóżek, są zazwyczaj dużo wyższe od tradycyjnych (więc jest z nich łatwiej się podnieść). Im wyżej umieszczona będzie powierzchnia spania, tym łatwiej osobie starszej będzie wstawać z łóżka oraz usiąść na nim. Jeżeli łóżko okaże się zbyt niskie, mogą pojawić się kłopoty z wstawaniem, które finalnie mogą doprowadzić do kontuzji.

Kolejnym istotnym elementem jest twardość materaca. W łóżkach kontynentalnych materac jest już w komplecie, ale istnieje możliwość jego personalizacji. Można wybrać wersję podstawową lub rozszerzyć ją o dodatkowe nakładki. Dobierając twardość materaca trzeba brać pod uwagę masę ciała użytkownika. Zbyt miękki materac może powodować nienaturalne wyginanie kręgosłupa. Natomiast zbyt twardy może doprowadzić do uciskania naczyń krwionośnych, przez co może być zakłócona ich praca. Szerzej o tym, jaki materac wybrać dla seniora, poczytaj pod tym linkiem

JAKIE ŁÓŻKO DLA OSÓB STARSZYCH

Nie musimy was przekonywać, że spanie na “byle czym” jeszcze nikomu na zdrowie nie wyszło. Każdy z nas lepiej funkcjonuje w ciągu dnia, po dobrze przespanej nocy. Wiadomo, że nie chodzi tutaj tylko o ilość przespanych godzin, ale także o mebel, na którym spędzamy noc. Idealnie dopasowane łóżko to inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru, aby nie żałować? Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są rodzaje łóżek do sypialni i dlaczego najlepsze są łóżka kontynentalne.

 • Jakie łóżko wybrać do dużej sypialni

 • Czym powinno się charakteryzować wygodne łóżko do sypialni?

 • Funkcjonalne łóżka do sypialni.

 • Modne łóżko do sypialni. Propozycje.

RODZAJE ŁÓŻEK. 4 NAJPOPULARNIEJSZE TYPY ŁÓŻEK.

Wśród typów łóżek, które zostały tutaj wymienione, te najbardziej komfortowe, to tapicerowane łóżka kontynentalne z zagłówkiem. Ich najważniejsze cechy to: wbudowany wygodny materac, pikowany zagłówek i funkcjonalny pojemnik na pościel. Dodatkowo możecie wybrać wymiar łóżka oraz kolor tapicerki. Są to spersonalizowane łóżka kontynentalne pod indywidualne zamówienie.

DUŻE ŁÓŻKO KONTYNENTALNE DO PRZESTRONNEJ SYPIALNI

Jeśli oczywiście masz takie możliwości, możesz sobie pozwolić na najbardziej okazały model łóżka kontynentalnego i wybrać wymiar 200×200. Właściciele mniejszych sypialni, również mogą cieszyć się takim typem łóżka. Na naszej stronie www.meblegreen.pl, dostępne są modele do mniejszych pomieszczeń:

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, WYBIERAJĄC ŁÓŻKO PRZEZ INTERNET

Coraz częściej nasze zakupy odbywają się w sieci. Jak więc sprawdzić wygodę łóżka? Można oczywiście sprawdzić opinie klientów na temat danego produktu lub zadzwonić do sklepu i zadać konsultantowi szczegółowe pytanie odnośnie do:

 • Stelaża na jakim zostało wykonane łóżko

 • Czy w danym modelu znajduje się materac, a jeśli tak to jak wygląda jego konstrukcja?

 • Czy główny materac, jest w połączeniu z toperem?

 • Kolor i rodzaj tkaniny obiciowej, który ułatwi utrzymanie łóżka w czystości.

 • Z jakiej grubości pianki zbudowany jest zagłówek?

 • Jaka jest wysokość powierzchni spania? To istotne pytanie, zwłaszcza dla osób, których dotykają problemy z kolanami. Najbardziej komfortowa wysokość to ta do 70 cm.

FUNKCJONALNE ŁÓŻKO DO SYPIALNI

<div class="elementor-element elementor-element-376d9ec elementor-widget elementor-widget-text-editor" data-id="376d9ec" data-element_type="widget" data-widget_type="text-editor.default" styl ="box-sizing: border-box; --flex-direction: początkowy; --flex-wrap: początkowy; --justify-content: początkowy; --align-items: początkowy; --align-content: początkowy; --gap: początkowa; --flex-basis: początkowa; --flex-grow: początkowa; --flex-shrink: początkowa; --order: początkowa; --align-self: początkowa; -webkit-box-orient : pionowo; -webkit-box-kierunek: normalny; kierunek-elastyczny: var(--kierunek-elastyczny); zawijanie elastyczne: var(-
Tagi: sypialnia

Zostaw odpowiedź